İBB iştiraklerinden İstanbul Halk Ekmek yaşlılar için Altın Bahar adında bir ekmek üretimine başladı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu yeni üretim ekmeği sosyal medya hesabından paylaştığı videoyla duyurdu. İmamoğlu, “İstanbul Halk Ekmek yaşlı dostu ekmeği Altın Bahar’ı üretti. İleri yaş beslenmesi için özel olarak hazırlanan ekmeğimiz günlük kalsiyum ve D vitamini ihtiyacını karşılıyor” diye yazdı.

İBB şirketlerinden İstanbul Halk Ekmek (İHE), yaşlılar için özel ekmek üretmeye başlıyor. Yaşlıların günlük beslenmesine uygun, ileri yaşta ortaya çıkan kas ve kemik erimesi gibi rahatsızlıkları azaltacak özelliğe sahip “Altın Bahar” ismi verilen yaşlı dostu ekmekler 8 Ekim Salı günü Halk Ekmek büfelerinde satışa sunulacak.

İstanbul Halk Ekmek A.Ş., 2019 yılının “Yaşlı Yılı” ilan edilmesi ile birlikte yaşlı beslenmesine uygun ekmek üretimi amacıyla İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Geriatri bölümünden Prof. Dr. Bülent Saka ile birlikte bir sosyal sorumluluk projesi geliştirdi. Proje kapsamında yaşlıların günlük beslenme ihtiyacının karşılanarak yaşam kalitesinin artırılması amacıyla yeni bir ekmek üretildi. “Altın Bahar” adı verilen yeni ekmekler, üzümlü ve kuru domatesli olarak iki ayrı şekilde tüketici ile buluşacak. Yaşlı dostu yeni ekmeklerin tanıtımı, 8 Ekim günü Kayışdağı'ndaki Darülaceze'de İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından yapılacak ve aynı gün satışa sunulacak. Ekmeğin satış fiyatı İmamoğlu tarafından açıklanacak.