Uygulanan Para Politikalarını eleştiren Selçuk Geçer, dolar için yine yüksek tahminlerde bulundu.

Dolar için Ağustos sonu beklentisini açıklayan Selçuk Geçer, "Ağustos sonu eylül başı itibari ile benim öngörüm 20 liranın üstünde bir dolar kuru tutabilirler” diye konuştu.

Kış aylarının sert geçeceğini belirten Geçer, “Kur hareketleri açısından bakıldığında da sertleşmeye başlar. Ben sadece enflasyonun etkisinin kura uygulanmasıyla, dolar kurunun 30 liranın kıyısına gelebileceğini düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

“KIRILMA OLURSA 70 TL’YE ÇIKAR!”

Selçuk Gerçer ilerleyen dönemde para politikaları değişmez ise doların yukarı fırlayacağını vurguladı.

Eğer bu politikalarında ısrar ederlerse, direnirlerse kırılmanın yaşanacağını belirten Geçer, “ Bu durum bizi 5 Nisan 1994’e götürür, dört beş katına kadar artışlar görürüz. Bir anda 17 olarak gördüğümüz dolar kurunu 60-70 lira olarak görürüz. Umarım öyle bir şey olmaz ancak bu işin sadece para politikaları ile yönetilmeyeceğini hala anlamış değiller. Sadece algı ve sözle yönetilemezsin.” diye konuştu.

Enflasyon rakamlarıyla ilgili değerlendirme yaparken bunun kura yansımasının 30-35 lira bandını bulacağını belirten Geçer %80'e varan enflasyon için bunun sürpriz olmadığını da ekledi. 

Sözlerine, "Zaten biz şu anda 30-35 lira aralığında dolar kuruna sahibiz ama Türkiye'de en ucuz şey dolar. Bu böyle kalamaz, devam edemez." şeklinde devam etti.