Mersin'in merkez Mezitli ilçesi Tece Mahallesi'ndeki polisevine teröristler saat 23.00 sıralarında saldırmıştı. Bölgede patlama sesleri ile birlikte kısa süreli çatışma yaşanmıştı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 1 polisin şehit olduğunu 1 polisin de yaralandığını duyurmuştu.

Polisevine saldırı düzenleyen iki teröristin kontrollü olarak patlatılan bombayı çöpe attığı anların görüntüleri ortaya çıktı.

Ne olmuştu?

Saat 23.00 sıralarında Mezitli ilçesi Tece Mahallesi'ndeki polisevine PKK'lı iki terörist tarafından saldırı düzenlendi. Lüks otomobil ile polisevinin önüne gelen PKK'lı iki terörist, uzun namlulu silahlarla nizamiye kulübesinde nöbet tutan polislere ateş açtı. Polislerin karşılık vermesi üzerine çatışma çıktı. Patlama ve silah sesleri bölgede endişe yaratırken, açılan ilk ateş sırasında polisevi önünde nöbet tutan 2 polis yaralandı.

Çatışmada yaralanan ve kaçamayacaklarını anlayan iki terörist ise sırt çantalarında taşıdıkları bombalarla kendilerini patlattı. Güvenlik güçlerinin polisevi çevresinde yaptığı incelemede ise içerisinde bomba bulunan bir başka çanta ise uzman polisler tarafından imha edildi.

Çatışma sırasında evinin balkonunda oturan bir kadın, vücuduna isabet kurşunla, 2 kişi ise patlama sırasında yüksekten düşerek yaralandı. Hastaneye kaldırılan sivillerin hayati tehlikelerinin bulunmadığı öğrenildi.

Saldırı sırasında açılan ilk ateşle yaralanan ve durumu ağır olan polis memuru Sedat Gezer, doktorların müdahalesine rağmen kurtarılamayarak şehit oldu. Diğer yaralı polis memurunun ise ameliyatının başarılı geçtiği bildirildi.