Gaziantep'te 3 yaşındaki Lina Nazlı Erbay'ın darbedilerek öldürülüp, derin dondurucuda aylarca saklanmasıyla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan 3 zanlıdan 2'si tutuklandı.

Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, Şahinbey ilçesindeki bir adrese operasyon düzenleyen İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri tarafından kız çocuğuna ait ceset bulunmasıyla ilgili soruşturma sürüyor.


Gözaltına alınan Kiraz Alkurt, Muhabbet Toz ve Mehmet Aksu, emniyetteki işlemlerin ardından zırhlı araçla geniş güvenlik önlemleri altında adliyeye sevk edildi.

Kiraz Alkurt savcılıktaki sorgusunun ardından serbest bırakılırken, Muhabbet Toz ve Mehmet Aksu çıkarıldıkları Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğince tutuklandı. 

Ne olmuştu? 


32 yaşındaki Melisa İlhan, 3 aydır kayıp olan 2 kızını aramak için bir televizyon programına katıldı. Melisa İlhan, eşi Abdurrahman Erbay'dan boşandıktan sonra, çocukluk arkadaşı Muhabbet Toz ve sevgilisi Mehmet Aksu ile yaşamaya başladığını; fuhuşa zorlandığını ve bu kişilerin kızlarını alıkoyduğunu söyledi.

Bu sırada canlı yayına telefonla katılan Kiraz Alkurt, Melisa'nın küçük kızı Naime'nin (1,5) kendisine bırakıldığını ve bakıcılık yaptığını söyledi. Naime'nin yaşadığını öğrenen ekipler, Kiraz Alkurt'un evine giderek çocuğu aldı. Kiraz Alkurt, gözaltına alınıp emniyete götürüldü, Naime de Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ekipleri tarafından korumaya alındı.

Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, haber alınamayan Lina Nazlı Erbay için soruşturmayı derinleştirdi. Mehmet Aksu ve Muhabbet Toz'un gidebileceği yerlere baskın yapan ekipler, son olarak Seyrantepe Mahallesi'ndeki giyim mağazasına operasyon düzenledi. Operasyonda aranan mağazanın mutfak bölümünde kilitli derin dondurucu açıldı. Ekipler, poşet ve bez içinde sarılı olan çocuğun cansız bedenine ulaştı.

Sağlık ekibinin kontrolünde cesedin uzun süredir orada kaldığı tahmin edilen Lina Nazlı'ya ait olduğu tespit edildi. Darbedilerek öldürüldükten sonra derin dondurucuda saklanan çocuğun cesedi adli tıp kurumunun morguna kaldırıldı.