Meteoroloji hava durumuna dair güncel tahminlerini yayınladı ve birçok bölgeyi uyardı. Tahminlere göre bugün yurdun önemli bir kısmında sağanak yağışlar görülecek. Yağışlı havanın yarından itibaren tüm yurdu sarması ve özellikle rakımın yüksek olduğu noktalarda kar yağışına neden olması bekleniyor.

BATI KESİMLERDE KUVVETLİ YAĞMUR BEKLENİYOR

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı Karadeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun batısının yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.


Yağışların; Güney ve Kıyı Ege’de kuvvetli, Balıkesir'in batı kıyıları, İzmir, Aydın'ın batısı ve Muğla ile Antalya'nın merkez ve batı ilçelerinde yer yer çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor. İç ve doğu kesimlerde sabah saatlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor.

RÜZGAR YER YER FIRTINAYA DÖNECEK

Rüzgârın, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, Doğu Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun güney ve batısında güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına (50-90 km/sa) şeklinde beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.