TBMM Çevre Komisyonu Başkanı, AK Parti İstanbul Milletvekili Murat Kurum gençlerle buluştu... Sultanbeyli Dijital Dönüşüm Merkezi’nde AK Parti Gençlik Kolları’nın düzenlediği “gençlerle biz bize” programına katıldı.

Kurum, burada yaptığı konuşmada, “İstanbul, hiç kimsenin oyun alanı, kariyer planlama yeri değil. 5 yıllık karneniz sıfır” diye konuştu.

İstanbul’da insanların metrobüs kuyruklarında eziyet gördüğüne şahitlik ettiğini belirten Bakan Kurum, “Buna ilişkin çözüm ve gayretin olmadığını görüyoruz 5 yıllık karneniz sıfır. Bu şehirle alakalı bir planınız olmazsa yolda kalırsınız milletiniz size ihtiyaç duyduğunda yanında olacaksınız” dedi.

Bakan Kurum, konuşmasının devamında ayrıca 31 Mart seçimlerinde de aynı destekle kaybolan yılların geri alınacağını ifade etti.

 
“İSTANBUL’UN EN BÜYÜK ÜÇ SORUNU…”

Programa katılan gençler, İstanbul ile ilgili görüşlerini dile getirdiler. Bir genç, “İstanbul’un en büyük problemleri deprem, trafik ve asla İstanbul’a uğramayan belediye başkanı. Bu üç sorunu da kökten çözebilecek tek bir adam var. Kendisi eski Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum’dur.” yorumunda bulundu.

Çekmeköy’de iki okula spor alanı yapılması için destek veren Kurum’a teşekkür eden bir gencin ardından Kurum, parklarındaki basketbol sahasının kaldırıldığını anlatan gence, alana basketbol sahası yapılması sözü verdi.