Oyuncu Ali Aksöz, ilk imza gününde D&R’a konuk oldu. Aksöz, çoğunluğu yol hikâyelerinden ve kendi anılarından oluşan “Gölgedeki Adam” isimli kitabını D&R Kanyon’da imzaladı. Başarılı oyuncu Aksöz’ün hayranları imza gününe yoğun ilgi gösterdi.

D&R, kitapseverler için organize ettiği etkinliklere bir yenisini ekledi. Ünlü oyuncu Ali Aksöz, “Gölgedeki Adam” adlı kitabının 15 Şubat Cumartesi günü D&R Kanyon’da gerçekleşen ilk imza gününde okurlarıyla bir araya geldi. Yoğun katılımlı etkinlikte kitabını kitapseverler için imzalayan Aksöz, ‘Gölgedeki Adam, benim 1997- 1998 çeşitli dergilerde yazdığım yazıların toplanmış hali. Yol hikâyeleri, öz yaşam öyküsünden parçalar var. Yirmi yıllık bir yol hikâyesi diyebiliriz. Göldeki Adam’da, seyahatlerimde tanıştığım insanlar, gördüğüm ilginç yerler ve başıma gelen ilginç anlar yer alıyor. Belli bir süre yurt dışında pek çok ülkede yaşadım, pek çok farklı insan tanıdım, ilginç hikâyeleri olan insanları dolayısı ile kitabıma yansıttım. Yirmi yıllık bir süreç var. 2001’de yazdığım yazılarım var mesela, kitap için bir araya getirdiğimde yazılarımı ortaya çıktı. Ben bile unuttuğum yazılarımı okudum.’ dedi.

Kitap hakkında

Bu bir yol hikâyesi… İçinde başlangıçlar ve bitişler olan, ama başı ve sonu olmayan bir yol. Başkalarını görüyorum, yanımdan geçip gidiyorlar. Üstüne düşünmediğimiz insanlar, kendi hayatları olan, ama bizimkini bir toz zerresinden fazla etkilemeyen, tesadüfi varlıklar. Herkes birbirini tanıyor. Bu hikâyelerde herkes yolcu.

Gölgedeki Adam, dünyanın farklı yerlerindeki şehirlerin kuytularında dolaşıyor, bilinmeyen yollara giriyor, geçmişteki hayaletleri kovalıyor. İnsan ruhunun karanlık derinliklerine hızlı bir dalış yapıyor. Ve hayata zarını atıyor. Kazanmak ya da kaybetmek önemli değil, aslolan iliklerine kadar yaşamak. Aslolan, hayat denen bu oyunda kendi içindeki farklı benlikleri bulmak.

Ali Aksöz hayatının farklı dönemlerinde kaleme aldığı, çoğunluğu yol hikâyelerinden ve kendi anılarından oluşan yazılarında gölgede geçen bir yaşam öyküsü anlatıyor. Yeraltında dolaşanlar ve kendi gölgesinden korkmayanlar için.