Ünlü komedyen Cem Yılmaz, Her Şey Çok Güzel Olacak adlı filmi beraber kaleme aldığı mizah yazarı, senarist Kemal Kenan Ergen’in yaşamını yitirdiğini duyurdu.

 

  Twitter hesabından paylaşım yapan Yılmaz, “Sevgili dostlarım Her Şey Çok Güzel Olacak filmini beraber yazarak  beni sinemaya başlatan dergicilikten ustam Kemal Kenan Ergen i kaybettik. Çok çok üzgünüm. Tüm sevenlerine ailesine sabır diliyorum. Hep bizimle yaşayacak. Mekanı cennet olsun.” ifadelerini kullandı.

KEMAL KENAN ERGEN KİMDİR?

1 Ocak 1967 Kocaeli doğumlu olan mizahçı ve senarist Kemal Kenan Ergen, mizah arenasında uzun yıllar Kemken lakabıyla tanınmıştır. L-Manyak, Lombak ve Penguen bünyesinde yayınlanan karikatürleri ile mizahseverlerin beğenisini kazanmıştır. Tatlı Kaçıklar dizisinin senaryosuna imza atarak bu kulvardaki rüştünü de ıspatlamış olan Kemal Kenan Ergen, Cem Yılmaz ve Mazhar Alanson'un başrollerini Paylaştığı Her Şey Çok Güzel Olacak filminin senaryo ekibinde de yer almıştır. Olacak O Kadar programı için de kalem oynatan Ergen, Kahpe Bizans, Hababam Sınıfı Merhaba, Ömerçip, Hababam Sınıfı Askerde ve Hababam 3,5 gibi sinema filmlerinde de yer almış; Zaman Makinesi 1973 filminin uygulayıcı yapımcılığını üstlenmiştir.