Oyuncu Farah Zeynep Abdullah'ın başrolünde yer aldığı "Bergen" filmi, Orkestra Content ve İzmir Büyükşehir Belediyesi iş birliğiyle 15 farklı noktada düzenlenecek açık hava gösterimlerle izleyicilerle buluşmaya hazırlanıyor. Gösterimler, 16 Mayıs-5 Haziran tarihleri arasında Beydağ’dan Kemalpaşa’ya Kınık’tan Dikili’ye kadar İzmir’in birçok ilçesindeki açık alanlarda ve sinema salonlarında yapılacak. 

DISNEY PLUS SATIN ALDI

Farah Zeynep Abdullah, Tilbe Saran, Erdal Beşikçioğlu, Nergis Öztürk, Ariç Pişkin, Ahmet Kayakesen, Ali Seçkiner Alıcı, Şebnem Sönmez, Nurcan Eren ve Suzan Kardeş gibi isimlerin yer aldığı film, 5 milyon 425 bin 412 seyirci ve 159 milyon 196 bin 198 TL hasılat elde etti. Filmi, 14 Haziran’da Türkiye'de yayın hayatına başlayacak olan dijital yayın platformu Disney Plus satın aldı.

Senaryosunu Yıldız Bayazıt ve Sema Kaygusuz’un yazdığı "Bergen" filminin yönetmenliğini Caner Alper ve Mehmet Binay üstlendi. Bergen'in ailesinin desteği alınarak çekilen projeye sosyolog Prof. Meral Özbek, gazeteci Tuğrul Eryılmaz, psikiyatr Cemal Dindar, edebiyatçılar Murat Özyaşar ve Yavuz Ekinci katkı verdi. Görüntü yönetmenliğini Mirsad Heroviç'in, yapımcılığını Mine Şengöz'ün yaptığı filmin müzikleri ise usta sanatçı Mazlum Çimen ve Saki Çimen’e ait.