Yandaş medya, KRT ve TELE 1’e yeni bir saldırı dalgası başlattı.

Yandaş medya, İBB’nin iştiraki İGDAŞ’ın iki kanala verdiği sponsorluk desteğini dillerine doladı. Yandaş Takvim, konuyu “İGDAŞ İmamoğlu yandaşı kanallara para hattı döşemiş” başlığıyla haberleştirdi.

Öte yandan İGDAŞ’ın iki muhalif kanala ayda milyon liraya varan paralar aktardığını iddia edenler de oldu.

İktidardan milyonlarca liralık maddi yardım alan yandaşlar İGDAŞ’ın TELE1 ve KRT’ye sponsor olmasını hazmedemeyerek, “İGDAŞ, İmamoğlu yandaşı kanallara para hattı döşemiş” yorumunu yapmakta utanmadılar. TELE 1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ ise yandaşların son saldırısına dair bir açıklama yaptı ve “bırakın bu soytarılıkları” dedi.

Öte yandan İGDAŞ’ın iki muhalif kanala ayda milyon liraya varan paralar aktardığını iddia edenler de oldu.

YANARDAĞ’DAN YANDAŞLARA ÇILGIN TEKLİF

Günde 20 kez giren hava durumu bandına İGDAŞ’ın öyle iddia edildiği gibi milyonlar değil, ayda sadece 12 bin 500 lira ödediğini açıklayan Yanardağ, “Yaa.. Saniye fiyatı neredeyse 5 kuruş bile değil, evet evet 5 kuruş bile değil” ifadelerini kullandı.

TELE 1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ da Twitter hesabından şu açıklamayı yaptı:

AKP'nin trolleri TELE 1 ve KRT'ye saldırıyor.. Efendim  İGDAŞ neden bu kanallara sponsor olmuş? Açıklayayım; İGDAŞ, TELE 1'in Hava Durumu bandına sponsor oldu, doğru. Çünkü TELE 1 Türkiye'nin en güvenilir kanallarından biri. Yani iyi bir PR çalışması yaptı. Üç kuruş paraya.

Para mı? Neredeyse bedava.. Günde 20 kez giren Hava durumu bandına ayda 12.500 TL.. Yaa.. Saniye fiyatı neredeyse 5 kuruş bile değil, evet evet 5 kuruş bile değil. Ne dersiniz? Yandaş kanallara verilen  milyarlarca liralık kamu reklamları ile değişelim mi? Bırakın soytarılığı

Sponsorluk süresi de 3 ay.. Yıllardır devlet kasasından beslenen, iktidar aracılığıyla milletin parasını yağmalayan bu soytarıların, iktidarın gideceği anlaşılınca ezberleri bozuldu, saçmalamaya başladılar.. Hadi başka kapıya..

Düzeltiyorum, sponsorluk süresi 3 ay değil, 13 ay.. Bir ayı da tamamen ücretsiz..

Bu soytarılığın çok salakça ve komik bir yanı da var: Günde 20 kez TELE 1 ekranından Hava Durumu bandının önünde ve arkasında İGDAŞ'ın sponsorluğuna ilişkin "Sundu-Sunar" jeneriğini yayınlıyoruz. Bu süzme "zeki" troller, gizli bir anlaşma varmış gibi hava yaratıyorlar ya, bittim.

İzleyecisi ve okuru olmayan yandaş tv ve gazetelere milyarlarca liralık reklam veren kumu kuruluşlarını bu vesileyle uyarayım; ileride hesap veremezler. Halkın güven duyduğu ve en çok izlenen kanallarından biri olan TELE 1'e reklam vermek onlar için de doğru tercih olacaktır. :))

(tele1.com)