Sözcü yazarı Yılmaz Özdil "Dislike" başlıklı köşesinde şu ifadeleri kullandı: 

Asrın liderimiz gençleri kafalamak için internette konferans verme gafletinde bulundu, dislike rekoru kırıldı, yorumları kapatmak zorunda kaldılar, twitter'da “oy moy yok” protestosu yapıldı.

Şaşırtıcı mıdır bu?

Üniversite mezunu her üç gençten biri işsiz geziyor, bunlar hâlâ, acaba gençler niye Akp'ye oy vermek istemiyor diye merak ediyor!

Diplomasını aldığı meslekte iş bulamayan binlerce üniversite mezunu gencimiz, hiç olmazsa cebime yüz lira girsin diye 12 saat taksi şoförlüğü yapıyor.

Hacettepe Üniversitesi sosyoloji mezunu gencimiz var, hayatını sürdürebilmek için asgari ücretle çağrı merkezinde çalışıyor.

Ankara Üniversitesi dil tarih mezunu, depo bekçiliği yapıyor. İktisat fakültesinden mezun olan, iş beğenmiyorsun baskısından bunalan, ünlü bir reklam şirketinin “nitelikli personel arıyoruz” ilanına başvurunca, meğer o reklam şirketine garson aradıklarını öğrenen gencimiz var.

Hâlâ, acaba gençlerimiz niye dislike yaptı diye merak ediyorlar.

...

Dislike yapmasınlar da, tebrik mi etsinler?

...

Pırıl pırıl gençlerimiz liyakat arıyor… Küfür eder gibi, güreşçiyi kamu bankası yönetimine oturtuyorsunuz. Gençlerimizin otobüs bileti alacak parası bile yok… Thy'de uçak başına iki müdür düşüyor.

Patagonya'dan Sibirya'ya, Tanganika'dan Tasmanya'ya, gençlerine bu kadar zarar veren, hayallerini çalan, gelecek umutlarını böylesine imha eden bir başka iktidar var mı?

Hangi yüzle oy istiyorsunuz?

Dislike'ınızı buldunuz. Layıkınızı da ilk seçimde inşallah.