Koronavirüs tedavisi için verilen ilaçların "kalp hasarına" neden olduğu iddiaları hızla yayılmaya başladı. CHP'li Tutdere, “ilaç başlanmadan önce EKG kontrolü yapılmasının önerildiğini”, uygulamada ise risk durumunun gözetilmediği görüşünü savundu.

Tutdere şöyle dedi: “Konya’da 75 yaşındaki Arife Zihinli karantinanın 5. gününde evinde ölü bulundu. Kayseri’de 66 yaşındaki Kâmil A. karantinaya alınan evinde ölü bulundu. Düzce’de 60 yaşındaki Muhsin Tınaz, koronavirüs testi pozitif çıktığı için karantinaya alındığı evinde ölü bulundu. Gaziantep’te 10 gün önce korona testi negatif çıkmasına rağmen şüphe üzerine evinde karantinaya alınan 79 yaşındaki İsmail Donat ölü bulundu”

Cumhuriyet'ten Mustafa Çakır'ın haberine göre, Tutdere’nin Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yanıtlaması istemi ile yönelttiği sorulardan bazıları şöyle: “Marttan bu yana evde karantinaya alınan kaç yurttaşımız hayatını kaybetmiştir? Evde veya hastanedeki ölümlerin, tedavi protokolündeki ilaçlarla bir ilgisi var mıdır? Evde karantinaya alınan Covid-19 pozitif hastalarına ilaç verilirken, prospektüste belirtilen EKG kontrolü şartı, kullandığı başka ilaçlar var ise bunlarla etkileşim yapabileceği hususlarında çalışma yapılmış mıdır?”