CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

Öztrak'ın konuşmasından satır başları:

Biz bu kutuplaştırıcı söylemi reddediyoruz, cevap vermeye dahi değer bulmuyoruz. Biz milletimizin sıkıntılarını sahiplenmeye, dertlerini dile getirmeye devam edeceğiz. Milletin gerçek gündeminin çalınmasına asla izin vermeyeceğiz.

KORONAVİRÜS AŞISI

En az 60 milyon kişinin aşılanmasına ihtiyaç var. Bunun için 120 milyon doz aşı gerekiyor. Ocak ayının ortasını geçtik, şimdiye kadar geldiğini bildiğimiz aşı miktarı 3 milyon doz. Aşının ne zaman geleceği nasibe, kısmete kalmış. Nasip olursa gelecek denen aşı 10 milyon doz aşı. Milletin içi rahat değil, millet canını emanet edecek yer arıyor. Siz ise aşı gelmeden KDV'sini getiriyorsunuz. Bari aşıda adalet olsun diyoruz o da hak getire. AK MKYK'sı aşılanıyor, yandaş şarkıcı türkücüler aşılanıyor, milletin aşı olma sırasına kaynak yapan yapana... AKP kongrelerinde bulaşmayan virüs her ne hikmetse lokantalarda bulaşmaya devam ediyor. Esnaf perişan.

SELÇUK ÖZDAĞ'A SALDIRI

Çeteler ülkenin başkentine indi, gazetecilere, siyasetçilere çeteler pusu kurup saldırıyor. Bunlar olurken ülkenin başı lütfedip bu hain saldırıları kınayamıyor bile. Hükümetin küçük ortağı saldırılarla arasına mesafe olmak yerine Karar gazetesindeki gazetecileri hedefe koyuyor. Çeteler başkentte kol gezerken, savcılar tehdit edilirken İçişleri Bakanı ile Adalet Bakanı işlerini güçlerini bırakmışlar ergen genç çocuklar gibi birbiriyleriyle kavgaya tutuşuyorlar.

ENİS BERBEROĞLU

Alt mahkemeler bilmem kimin zorlamasıyla hak ihlali kararını tanımamış, Anayasa'yı ihlal etmişti. Yüksek mahkeme dün bir kez daha ihlal kararını oy birliği ile yineledi. Mahkemeye bir kere daha bu işi düzelt dedi. Adalet Bakanı da AYM'nin kararı bağlayıcıdır dedi. Türkiye, Adalet Bakanı'nın iddia ettiği gibi hukuk devletiyse yapılacak şey şimdi bellidir. Milletvekilinin milletin sesini duyurma hakkı derhal geri verilmelidir. Yasaların ve yargının askıda olduğu yerde ekmek de askıda oluyor.

FAİZ

Erdoğan bir anlamda sıcak paracılara ve faiz baronlarına söz verdi. Erdoğan Türkiye'yi sıcak paracılar için faiz cenneti yaptı. Damat bakanın görevden ayrıldığı tarihte ülkeye 10 milyon dolar getiren bir sıcak paracı parasını devlet tahviline yatırdıysa 2,5 ayda 1 milyon 524 bin 458 dolar kazandı. Dünyanın neresinde böyle karlı iş var?