CHP'nin 2 numarası Parti Örgütü ve Örgüt Yönetimleri'nden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı devam eden kongrelerle ile ilgili konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başkanlığında yapılan MYK toplantısında Nisan 2020’de yapılması planlanan 37. Olağan Kurultay süreciyle ilgili Hukuk İşlerinden ve Genel Sekreter Vekili Muharrem Erkek ile Parti Örgütü ve Örgüt Yönetimlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı tam yetkili olarak görevlendirildi.

Kritik görevlendirme sonrasında kurultay süreci hakkında Düzgün Haber’e konuşan Oğuz Kaan Salıcı, “Bu kurultay CHP’nin iktidara yürüyüş kurultayıdır. Örgütlerimizin ve partililerimizin kongre sürecinde bu bilinçle hareket etmeleri gerekiyor. Kimsenin bu olumlu süreci sabote etmesine izin vermeyiz” uyarısında bulundu.

''Böyle davrananlar hakkında gereğini yaparız”

Şu ana kadar belirlenen kongre takvimi doğrultusunda mahalle delege seçimlerinin büyük bir olgunluk ve Genel Merkez’in örgütlere gönderdiği genelge doğrultusunda yürütüldüğüne dikkat çeken Salıcı, “Ancak birkaç yerde sandık konulmadığı bilgisi Genel Merkeze ulaştı. Biz süreç başlamadan yayınladığımız genelgede, ‘Üye bulunan muhtarlık bölgelerinde mutlaka sandık konulacak; seçim yapılıp sonuç tutanağı düzenlenecektir’ duyurusunu yaptık. Herkes bu kurala uyacak. Mahalle delegelerimiz için yapılacak seçimlerde mutlaka sandık konulacak. Kimse kusura bakmasın sandık konulmamasına izin vermeyiz. Böyle davrananlar hakkında gereğini yaparız” restini çekti.

MUTABAKAT ARANACAK

Parti yönetimi olarak il ve ilçe başkanlıkları seçimlerinde mutabakat adayını teşvik edeceklerini yineleyen Salıcı, “Mahalle delege seçimleri bitikten ve tablo netleştiren sonra mutabakat arayışları başlar. Örgütteki bütün arkadaşlarımızın bir araya gelerek bu sürece destek vermelerini isteyeceğiz. Ankara ve İstanbul’da bu noktada sorun yok, İzmir’de de ortak aday konusunda uzlaşmanın olacağına inanıyorum” bilgisini paylaştı.