15 Temmuz 2016 FETÖ darbe girişiminin yaşandığı gün, Nejat İşler'in sosyal paylaşım sitesi Twitter'da paylaştığı iddia edildiği bir tweet nedeniyle, bir kişinin 4 yıl sonra polise ihbarda bulunması nedeniyle soruşturma başlatıldığı öğrenildi. İşte, 'Nejat İşler'in 15 Temmuz twiti'...

NEJAT İŞLER 15 TEMMUZ İLE İLGİLİ NE DEDİ?

Ünlü oyuncu Nejat İşler hakkında, 15 Temmuz 2016 darbe girişimiyle ilgili attığı bir tweet nedeniyle 'suçu ve suçluyu övme' suçundan soruşturma başlatıldı.

Milliyet'te yer alan habere göre, Nejat İşler hakkında bir kişi İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne ihbarda bulundu.

İhbarda Nejat İşler'in, sosyal medya hesabı Twitter'dan 16 Temmuz 2016'da, "Emir geliyor. Boğaziçi Köprüsü'ne gidiyorsun. Kafanı kesip vatan haini diyorlar. Emir geliyor. Doğu'ya gidiyorsun. Ölüyorsun. Şehit diyorlar" şeklinde paylaşım yaptığı ve Nejat İşler gibi kişilerin halkı kışkırtmak ve ülkenin bölünmesini desteklemek amaçlı paylaşım yaptıkları ileri sürüldü.

'SUÇU VE SUÇLUYU ÖVME' SORUŞTURMASI

Söz konusu ihbarın İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na bildirilmesi üzerine savcılık İşler hakkında 'suçu ve suçluyu övme' suçundan soruşturma başlattı.


Savcılık, şüphelinin tespitine yönelik yapılan araştırma neticesinde adresinin Muğla ili Bodrum ilçesi olduğunu, soruşturma işlemlerinin İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı yargı hudutları haricinde kaldığını belirterek dosyayı 'yetkisizlik' kararı vererek Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderdi.