Organize suç örgütü lideri olduğu iddiasıyla hakkında soruşturma başlatılan Sedat Peker'in iddialarına yanıt vermek için 19 Mayıs 2021'de TRT canlı yayına katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yayın sırasında Bataklık iddianamesinde örgüt lideri olarak geçen Çetin Gören'in Peker'le bir fotoğrafını paylaşmış ve "Bataklık Operasyonu'nda iki baron yakalandı. Çetin Gören'in resmini koyun arkadaşlar. Yanındaki kim? Bataklık Operasyonu'nun içinde FETÖ var ve buna ulaştık. Biraz önce resmi çıkanlar da var" ifadelerini kullanmıştı.

OdaTV'den Hazar Şahsuvar'ın haberine göre; Soylu'nun gösterdiği fotoğrafın hikayesi Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede yer aldı.

İddianameye göre; Peker'le organize suç örgütü liderliğinden hüküm giyen Alaattin Çakıcı'yı barıştırdığı iddiaları ortaya atılan Atilla Yıldırım'ın Çetin Gören'i Sedat Peker ile bir araya getirerek tanıştırdığı belirtildi. İddianamede Gören’in Peker ile birlikte hareket ettiği izlenimi yaratarak diğer suç örgütleri karşısında güç gösterisi yapmayı amaçladığı kaydedildi.

İddianamede ilgili bölüm şöyle:

 "Uğur Bülent Göçer'in Çetin Gören'den aldığı talimatlar doğrultusunda Çetin Gören’in Gaziantep’te bulunan ve aklama suçuna konu olan gayrimenkullerinin alım satım işlemlerinde faaliyet gösterdiği; ayrıca yapılan teknik takip çalışmalarından anlaşılacağı üzere Atilla Yıldırım isimli şahıs aracılığı ile Çetin Gören liderliğindeki silahlı suç örgütün Sedat Peker irtibatını sağlayan kişi olduğu anlaşılmıştır. Bu minvalde, Uğur Bülent Göçer'in özellikle Atilla Yıldırım aracılığıyla Çetin Gören'i bir şekilde Sedat Peker ile bir araya getirerek tanıştırdığı; Çetin Gören'in Sedat Peker ile birlikte hareket ettiği izlenimi yaratarak diğer suç örgütleri karsısında güç gösterisi yapmak adına örgüt içerisinde böyle bir misyon üstlendiği anlaşılmıştır."

İddianamede Gören'in Sedat Peker ve Silvanlı Mehmet olarak tanınan Mehmet Salih Tulpar'ın başını çektiği Diyarbakırlılar grubuna güvendiği için kaçmadığı da kayda geçti.

İddianameye göre araları açılan Daş ve Gören cepheleri için yer altı mahkemesi de kuruldu. "Örgüt mahkemesi"nin kurulması sebebi ise şöyle ifade edildi:

"Örgüt Lideri Çetin Gören ve Örgüt Üyesi Uğur Bülent Göçer'in 9 özel harekâtçı polisle (PÖH) birlikte bu polislere ait tüfeklerle atış yaptıkları resimlerin örgüt lideri Çetin Gören'in Whatsaap durumundan paylaşmasından sonra örgüt lideri Nejat Daş ile birlikte hareket eden örgüt üyesi Cemal Deniz Şahan'ın Çetin Gören'in paylaştığı bu fotoğrafları bazı devlet görevlilerine ve devlet görevlileri ile irtibatlı bazı şahıslara vermesinden sonra 9 özel harekat polisinin açıga alınarak birimlerinin değistirilmesi nedeniyle Çetin Gören ve Nejat Daş ile Cemal Deniz Şahan arasında oluşan husumetin ve eskilere dayalı kavgaların ortadan kaldırılması amacıyla..."