Ebru Şahin verdiği bir röportajda formunu korumanın ve sağlıklı bir yaşam sürmenin sırlarını paylaştı. 30 yaşındaki oyuncu, 54 kilo kalmanın sırrını açıkladı ve dikkat çeken bir diyet programıyla sağlıklı kilo yönetimini nasıl başardığını detaylandırdı. İşte Ebru Şahin'in zayıflık sırrı...

SAÇLARI İÇİN: ZEYTİNYAĞI


Saç bakımı konusunda özel bir şey yapmadığını, doğal içerikli ve pH dengesi uygun şampuanlar tercih ettiğini, arada bir zeytinyağı veya Hindistan cevizi yağı ile maske yaptığını belirten Şahin, bununla yetindiğini ifade etti.

YÜZÜNE TARÇIN, BAL VE SÜT SÜRÜYOR

Sürekli set makyajları ve koşuşturmacadan dolayı cildinin dinlenmeye pek vaktinin olmadığını belirten Şahin, bakım rutininde doğal içerikli ürünlere önem verdiğini vurguladı. Arkadaşlarıyla dalga geçilen meyve kabuklu yüz maskelerini uyguladığını ve mucizevi maske tarifleri denemeyi sevdiğini de ekledi. Son olarak, tarçın, bal ve süt maskesi ile cildinin bakımını yaparak sodayla yüz yıkamanın faydalarını keşfettiğini dile getirdi.

2 GÜNDE CAYIR CAYIR YAĞ YAKAN SIVI DETOKSU


Şahin, vücudunu dinlediğini ve zaman zaman sebze-meyve sularıyla sıvı detoksu yaparak vücuduna iyi geldiğini ifade etti. Bu detoksu genellikle iki-üç gün süreyle ayda bir ya da iki ayda bir uyguladığını belirten Şahin, bu yöntemi herkese önerdi.

2 GÜNDE 2 KG ÖDEM ATTIRAN SIVI DETOKSU

1. Gün:

 Sabah: Limonlu-detoks içeceği (limon suyu, su, biraz bal)

 Öğle: Salatalık ve nane suyu (salatalık suyu, nane yaprakları, su)

 İkindi: Karpuz suyu (karpuz suyu, biraz limon suyu)

 Akşam: Yeşil smoothie (ıspanak, yeşil elma, limon suyu, zencefil, su)

2. Gün:

 Sabah: Portakallı-detoks içeceği (portakal suyu, biraz limon suyu, su)

 Öğle: Havuç ve zencefil suyu (havuç suyu, zencefil, limon suyu, su)

 İkindi: Çilek ve nane suyu (çilek suyu, nane yaprakları, su)

 Akşam: Domates suyu (domates suyu, biraz limon suyu, biraz acı biber)