Türkiye 31 Mart yerel seçimlerinde heyecan dolu bir akşam geçirirken televizyon kanalları da siyasi partiler gibi büyük bir rekabet içindeydi.


Özellikle haber kanallarının rekabetine sahne olan gecede son dönemin revaçta haber kanalı Türkiye’nin Yeni yüzü tv100 AB hedef kitlesinde prime time zaman diliminde ilk 5 kanal arasında yer alırken, heyecanın yükseldiği ‘prime time’ olarak nitelenen gecenin en sıcak saatlerinde başta Habertürk ve NTV olmak üzere aralarında TELE1, Ahaber, KRT, Haberglobal, TGRT, Ülke TV’nin de olduğu pek çok kanalı geride bıraktı.

Tarafsız habercilik parolasıyla yayıncılığını sürdüren tv100 tüm kanallar arasındaki sıralamasıyla da dikkat çekti.

 

 
PEK ÇOK KANALI GERİDE BIRAKTI


Now, Kanal D, Show TV, ATV, Star TV gibi kanalların yer aldığı 57 kanal arasında 11. Sırada yer alırken, prime time kuşaklarında pek çok izleyicinin tercih ettiği TV8, NTV, Habertürk, Beyaz TV, Kanal 7, TRT Belgesel, TLC, DMAX, 360, TEVE2,  gibi kanalları da geçmeyi başardı.

Seçim akşamı için günlerce hazırlık yapan tv100, güçlü ekran yüzleri Erdoğan Aktaş, Gürkan Hacır, Başak Şengül, Candaş Tolga Işık, Cansu Canan Özgen, Kübra Par ve Ana Haber sunucusu Osman Kenan Çapoğlu’nun sunduğu seçim özel programıyla son dakika bilgilerini tarafsız bir şekilde aktarmıştı.