CHP'den istifa ederek Muharrem İnce ile Memleket Partisi'ni kuran daha sonra oradan da ayrılan İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi'nin AK Parti'ye geçeceği ilk kez tv100 canlı yayınında Barış Yarkadaş tarafından dile getirilmişti.

Çelebi de sabaha karşı attığı 3 tweetle Yarkadaş'ı doğrular nitelikte bir açıklamada bulunmuştu.

AK Parti'ye geçeceği iddia edilen Çelebi'nin eski tweetlerini de silmeye başladığı ortaya çıktı.

Çelebi'nin ilk sildiği tweet ise Berkin Elvan'la ilgili olan paylaşımdı.

Çelebi, Elvan tweetinde, "Berkin Elvan ölümsüzdür. Bir yıl da geçse bin yıl da geçse onun adı bu topraklarda yankılanacak” ifadesini kullanmıştı.

Yarkadaş ile Çelebi arasında sert tartışma

Öte yandan Barış Yarkadaş'ın bu iddiasından sonra Mehmet Ali Çelebi arasında sert tartışma yaşandı.

Mehmet Ali Çelebi, Bugün bir paylaşım yaparak "Bağımsız vekil olarak ülkemin çıkarlarını savunmaya devam edeceğim. Söylediklerimin arkasındayım. Çok ciddi Egemenlik Mücadelesi veriyoruz. FETÖ-PKK mücadelesi kararlılıkla devam etmeli. Cumhur,bu konularda tutarlı. Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti. Varolsun Yüce Türk Milleti!" paylaşımında bulundu.


Barış Yarkadaş da bu bu paylaşım üzerine, "Silinecek twitler var daha… Onları silene kadar ‘bağımsız’ devam eder." tweetini paylaştı.

Mehmet Ali Çelebi ise bu paylaşımdan sonra "Senin yalanlarını ispatlayıp rezil edeceğim HDP sever Barış Efendi... Özür dileyeceksin." ifadelerini kullanarak bir tweet attı.

Barış Yarkadaş da "Fırıldak Kubi’yi de geçtin… Gezmediğin kapı kalmadı. İçine düştüğün rezil durumu bana saldırarak örtemezsin. Sana cevabımı bu gece saat 20.30’da @tv100
‘de vereceğim. Ekran açık. Gel katıl programa ve Berkin twitini neden sildiğini gözlerime bakarak anlat.." dedi.

Mehmet Ali Çelebi ise, "Delilleri ve canlı şahitleriyle rezil olacaksın gazeteci bozuntusu..." ifadesini kullandı.