ÇEVRE, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, "Adıyaman'da, şehir merkezine yapacağımız konut ve iş yerlerini sosyal donatı alanlarıyla birlikte tamamlayarak şehrimizi hızla ayağa kaldıracağız" dedi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen şehirleri ayağa kaldırmak süren çalışmaları aktardı. Bakanlık, deprem bölgesinde rezerv alanda ve yerinde dönüşüm sahasında konut inşasına yoğun şekilde devam edilirken, şehir merkezleri ve kent meydanlarının da yapımına başlandığını açıkladı. Bu kapsamda Adıyaman'da şehir merkezinin inşa ve ihya çalışmalarına ilişkin görüntüler kamuoyuna paylaşıldı.

'ESKİ CANLILIĞINA KAVUŞTURACAĞIZ'

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, çalışmalara ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Şehir merkezlerimizi eski canlılığına kavuşturacağız. Depremden etkilenen şehirlerimizde, afet konutları ve köy evlerinin yanı sıra şehirlerimizin silüetini güzelleştirecek, ticari hayatı canlandıracak, şehirlerimizi eski güzelliğine kavuşturacak meydanları da inşa ve ihya etmeye devam ediyoruz. Adıyaman'da, şehir merkezine yapacağımız konut ve iş yerlerini sosyal donatı alanlarıyla birlikte tamamlayarak şehrimizi hızla ayağa kaldıracağız" ifadelerini kullandı.