Saadet Partisi, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimler için İstanbul ilçelerindeki belediye başkan adaylarını açıkladı. Programda konuşan Karamollaoğlu, “Bir mahalli seçime gidiyoruz. Türkiye’nin geneliyle ilgili seçimler yapıldı. Biz bir ittifakla seçime gitmiştik. O ittifakın temel gerekçesi bu sisteminin değişmesiydi. Bu sistem değişmediği müddetçe Türkiye’ye demokrasi kamil manada kabul görmeyecekti. Bunun için bazı adımlar attık. Ama kazanma ihtimali çok yüksek gözükmesine rağmen çok az bir oy farkıyla cumhurbaşkanlığı kaybedildi. Şimdi normal döneme denk geldik. Şartlarımıza döndük. İttifak belli bir maksatla yapıldığı için artık bundan sonra böyle bir ittifak söz konusu değil. Bundan dolayı biz ülkemizin her vilayetlerinde hem ilçelerinde kendi belediye başkan adaylarımızı gösteriyoruz” diye konuştu.

Saadet Partisi, ‘Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı Anma ve Milli Görüş Belediyeciliği Başkan Adayları Tanıtım Programı’nda İstanbul’un 39 ilçesindeki belediye başkan adaylarını açıkladı. Erbakan’ın vefatının 13’üncü yılında İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen programa; Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Saadet Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan Adayı Birol Aydın, İstanbul İl Başkanı Ömer Faruk Yazıcı, İstanbul Milletvekilleri Mustafa Kaya ile Bülent Kaya, açıklanan ilçelerin belediye başkan adayları, genel başkan yardımcıları, genel idare kurulu üyeleri ve çok sayıda partili katıldı. ‘Erbakan’ı Anma Haftası’ etkinlikleri ile ‘Necmettin Erbakan ve Milli Görüş Belediyeciliği’ ilişkisiyle düzenlenen program, İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladıktan sonra Kur’an-ı Kerim tilavetiyle devam etti. Daha sonra Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ını anmak için video gösterimi yapıldı. Program sonunda ise 39 ilçenin belediye başkan adayları açıklandı. Toplu fotoğraf çekiminden sonra program sona erdi.

“BU SEÇİM ORTADOĞU’NUN HATTA DÜNYANIN YENİDEN ŞEKİLLENMESİNE VESİLE OLACAK GELİŞMELERE SAHNE”

Programda konuşan Karamollaoğlu, “Seçimlerde başarılı olabilmenin en önemli şartı seçimi kazanacağına inanmaktır. İnandığınız zaman büyük fedakarlıklarda bulunabilirsiniz, gayret gösterirsiniz. Aynı zamanda berekete vesile de olursunuz. Milli Görüş Belediyeciliği tarihe damgasını vuran bir belediyecilik anlayışıdır. Herkesin bu belediyecilik anlayışına sahip olması ve bunu idrak etmesi mümkün değildir. Bundan dolayı bugün inancımızı yeniliyoruz. 31 Mart seçimlerinde biz İstanbul’u sarsacak yeni bir anlayışı hakim kılacağız. Hizmet etmek için geliyoruz. Hiçbir seçim, hiçbir mücadele günlük hayatını devam ettirir gibi sıkıntıya girmeden kazanılamaz. Bugün sadece bir seçime gitmiyoruz. Bu seçim Ortadoğu’nun hatta dünyanın yeniden şekillenmesine vesile olacak gelişmelere sahne” dedi.

“EN BÜYÜK ZULMÜ YAPAN İSRAİL’E BUGÜN BU İKTİDARIN VERDİĞİ DESTEĞİ TARİH HİÇBİR ZAMAN UNUTMAYACAKTIR”

Karamollaoğlu, şöyle devam etti:

“Dünyanın en büyük vahşetini Gazze’de seyrediyoruz. Maalesef seyretmekle yetiniyoruz. Ellerinde güç olanlar, iktidarda bulunanlar ‘kınıyoruz’ diyor. Senin kınamanın ne faydası var. İnsanlar katlediliyor. Her zaman söyledik. Bu iktidar Türkiye’yi yönetemez bölgede etkili olamaz ve başarı sağlayamaz. En büyük zulmü yapan İsrail’e bugün bu iktidarın verdiği desteği tarih hiçbir zaman unutmayacaktır. Her kapıyı çalacağız, her kalbe dokunacağız. Bunun hesabını bunu gösterenler değil onlara destek verenlerde vermek zorunda kalacak. Bu seçimlerde milletin iktidara vereceği mesaj yerini mutlaka bulmalı. Onları uyandırma görevini de el birliği ile yerine getirmek zorundayız. Bu bölgede dünyayı yakacak bir ateş başladı. Biz siyaset yapmak için siyaset yapmıyoruz. Siyaset yapmış olmak hiçbir anlam ifade etmez. Onun gereğini yerine getireceğiz.”

“BELEDİYE BAŞKANLIĞI BİZİM İÇİN BİR MAKAM, MEVKİ MESELESİ DEĞİL”

Milli Görüşçülerin fedakar insanlar olduğunu aktaran Karamollaoğlu, “Mutlaka elimizden gelen bütün gayreti göstereceğiz. Biz makam için değil Allah rızası için millete hizmet etmek için varız. Belediye başkanlığı bizim için bir makam, mevki meselesi değil. Sadece bulunduğumuz ilçeye veya ile hizmet vesilesidir. Bunu kimse unutmasın. Biz yeniden bütün ülkemizi karış karış gezmeye ve onların gönlünü almaya mecburuz. Gönlünü alacağız ki oyunu alalım. Bu dönem her ilde seçime giriyoruz. Girmediğim iller var. Şu an da Gelecek Partisi ile ittifak içindeyiz. Mecliste grubumuz var. Bundan dolayı seçime giderken onlardan da bazı adayların çıkmasını biz de arzu ettik. Belli illerde Gelecek Partisi adayı olarak bazıları bizim amblemlerimiz altında bazıları kendi amblemlerinde seçime girdiler. Buna rıza gösterdik. Böylece ilçelerde daha fazla seçim gerçekleştirilecek. Bu seçimlerde kazanmanın ön şartı kazanacağımıza inanmaktır” ifadelerini kullandı.

AYDIN: BİZİM EN BÜYÜK PROJEMİZ İSTANBUL’DUR, İSTANBUL’DA YAŞAYAN İNSANIMIZDIR

Birol Aydın ise “Bizim en mega projemiz; en mega projemizin olmayışıdır. Bizim en büyük projemiz İstanbul’dur, İstanbul’da yaşayan insanımızdır. 31 Mart akşamı İstanbul için Milli Görüş Belediyeciliğinin işaretini atmış olacağız” diye konuştu.

SAADET PARTİSİ İSTANBUL İLÇE BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI

Saadet Partisi; Adalar’da Yaşar Ergin Fettahoğlu’nu, Arnavutköy’de Necati Çördükçü’yü, Ataşehir’de Av. Alev Sezen’i, Avcılar’da Ender Esiner’i, Bağcılar’da Erhan Açıkgöz’ü, Bahçelievler’de Yaşar Avcı’yı, Bakırköy’de Av. Ramazan Boyalık’ı, Başakşehir’de Bekir Demirkaya’yı, Bayrampaşa’da İsmail Acar’ı, Beşiktaş’ta Muhammed Gazi Kılıç’ı, Beykoz’da Yasin Kalaycı’yı, Beylikdüzü’nde Reşat Yılmaz’ı, Beyoğlu’nda Ezc. Turgut Sahtiyan’ı, Büyükçekmece’de Can Karabulut’u, Çatalca’da Yaşar Buruneren’, Çekmeköy’de Halil İbrahim Akpınar’ı, Esenler’de İbrahim Bitiş’i, Esenyurt’ta Mehmet Faruk Ertekin’i, Eyüpsultan’da Mevlüt Karsavran’ı, Fatih’te Mehmet Yaroğlu’nu, Gaziosmanpaşa’da Recep Polat’ı, Güngören’de Kamil Acar’ı, Kadıköy’de Recep Yılmaz’ı, Kağıthane’de Halid Özgür Atak’ı, Kartal’da Murat Çeker’i, Küçükçekmece’de Mustafa Kurdaş’ı, Maltepe’de Nuri Tüfekçi’yi, Pendik’te Dr. İsmail Haskul’u, Sancaktepe’te Abdülkadir Arslan’ı, Sarıyer’de Av. Ahmet Gözcü’yü, Silivri’de Mahmut Hamdemirci’yi, Sultanbeyli’de Fetullah Bülbül’ü, Sultangazi’de Hüseyin Aydoğan’ı, Şile’de Selami Köse’yi, Şişli’de Fatih Yılmaz’ı, Tuzla’da Necati Tosun’u, Ümraniye’de Av. Yakup Kasımay’ı, Üsküdar’da Yılmaz Bayat’ı, Zeytinburnu’da Av. Samet Gülaydın’ı aday olarak gösterdi.