İSTANBUL (AA) - AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, kentte halihazırda 24 olan AK Parti'li belediye sayısını en az 30'a yükseltmeyi hedeflediklerini bildirdi.

AK Parti İl Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, 31 Mart'taki Mahalli İdareler Seçimleri'ne yönelik takvim süreci hızla ilerlerken, İstanbul teşkilatı da seçim çalışmalarına hız verdi.

Cumhur İttifakı AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı Murat Kurum'un seçim çalışmaları aralıksız devam ederken diğer yandan da belediye başkanlığı seçimleri için ilçe teşkilatları çalışmalarını kesintisiz sürdürüyor.

AK Parti İl Başkanı Kabaktepe de teşkilatların çalışmalarını yakından takip ediyor. Seçimlere 1 aydan az bir süre kala ilçe teşkilatlarını tek tek ziyaret etmeye başlayan Kabaktepe, sahada yürütülen faaliyetlerle yakından ilgileniyor.

Kabaktepe'ye ziyaretlerinde, İl Kadın Kolları Başkanı Saliha Demirer, İl Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Cem Çekerek ve il başkan yardımcıları da eşlik ediyor.

Genel seçimlerde "Yüz Yüze İstanbul" saha çalışmasıyla vatandaşla buluşan teşkilat mensupları, yerel seçimlerde "Her Adımda Yeniden İstanbul" sloganıyla seçmenle buluşmaya devam ediyor.

"31 Mart zaferine az kaldı"

Açıklamada görüşlerine yer verilen Kabaktepe, ilçe teşkilatlarının her hafta 500 bin haneyi ziyaret ettiğini, bu çalışmaların seçim zaferinde büyük önem taşıdığını belirtti.

Kabaktepe, "İstanbul'da halihazırda 24 olan AK Parti'li belediye sayısını en az 30 belediyeye yükseltmeyi hedefliyoruz. AK Parti'li olmayan ilçeler de AK Parti belediyeciliğiyle tanışacak. Bu ilçelerdeki vatandaşlarımız, AK Parti'nin eser ve hizmet belediyeciliğiyle buluşmak için adeta gün sayıyor. O günler çok yakın. 31 Mart zaferine az kaldı." ifadesini kullandı.

"Kurum'u en güçlü şekilde İBB Başkanı yapacağız"

Yirmi yıllık başarının temel lokomotifinin, temel taşıyıcısının ve anahtarının, her zaman AK Parti teşkilatları olduğuna dikkati çeken Kabaktepe, şunları kaydetti:

"Vatanına, milletine, devletine ve bayrağına büyük bir aşkla bağlı olanlar asla yorulmazlar. Seçim süresince bu anlayışı bir an olsun terk etmeden çalışan, sokak sokak, hane hane gezen teşkilatlarımızın tüm kademelerine teşekkür ederim. 'Türkiye Yüzyılı' vizyonunun ne anlama geldiğinin bilincinde ve farkında olan, bu uğurda gecesini gündüzüne katarak çalışan siz değerli yol ve dava arkadaşlarımla, milletimize hizmet etmenin sevdasıyla çalışmaya devam edeceğiz. Durmadan, yorulmadan çalışacağız. Murat Kurum'u en güçlü şekilde İBB Başkanı yapacağız."