31 Mart yerel seçimlerinde, Türkiye geneli oy dağılımında 3,7'lik sonuçla 6. sıraya gerileyen İYİ Parti, sandıkta istediği sonucu göremedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener seçimlerle ilgili basın toplantısı düzenledi. 

Meral Akşener'in konuşmasından satır başları:

Demokrasinin temel iradesi milletin seçimlerini yansıtmasıdır. İYİ Parti olarak bu yüzden yola çıktık. Milletin üstünde bir irade yoktur. Nitekim bu seçimlerde de milletimiz bir il 23 ilçe ve 7 belde olmak üzere toplam 31 yeri İYİ Parti'ye emanet etti. Bu emanet için milletimize teşekkür ediyoruz. 

Sonucunuz hala netleşmediği bazı yerlerde de büyük bir mücadele veren başkanlarıma teşekkürlerimi iletiyorum. Tüm parti örgütlerimize de teşekkür ediyorum. 

 Geride bıraktığımız seçimlerle birlikte milletimizin iki yumruk arasında sıkışmasından ne kadar sıkıldığını gördük. Seçimlere olan katılımın azlığı görmezden gelinemez.

En esaslı mesajını da iktidara verdi. Yıllardır hak yiyenlere, adaletsizliğe yeter dedi. Erdoğan'a artık zorundasın dedi. Halbuki biz kendisini defalarca uyarmıştık. Tencere her iktidarı sallar demiştik.

 İYİ Parti olarak üzerimize düşen sorumluluğu alacak ve özeleştirimizi yapacağız. Milletimizin mesajı doğrultusunda gereken adımları atacağız. Genel Başkan olarak en kısa sürede olağanüstü seçimli kongremizi toplayacağız.