CHP 31 Mart Yerel seçimlerindeki başarının yarattığı motivasyonla yeni dönemde hayata geçireceği muhalefet anlayışını belirliyor.

CHP’nin yeni muhalefet stratejisi hem yerel yönetimler, hem parti örgütü hem de Meclis üzerinden şekillenecek. Parti örgütü, bugüne kadar ulaşılmamış seçmen üzerinde yoğunlaşırken, Meclis’te diğer muhalefet partileri ile birlikte hareket etmeye hazırlanan CHP, yerel yönetimlerde de vatandaşın sorunlarını çözmeyi hedefleyen bir anlayışla hareket edecek.

Hürriyet'ten Rıfat Başaran'ın haberine göre; CHP’nin yeni stratejisi ilk olarak Afyonkarahisar’da yapılan belediye başkanları toplantısında ele alındı. Ardından bugün Nevşehir’de başlayacak il başkanları kampında konuşulacak. Son olarak da eylül ayında yapılacak milletvekili toplantısında önümüzdeki dönemin muhalefet anlayışı şekillenecek. CHP’nin yeni muhalefet anlayışı örgüt, yerel yönetimler ve Meclis ayakları üzerinde yürüyecek.

MUHALEFETTE BİRLİK

CHP, millet ittifakı ile birlikte kazanılan başarının ardından yeni dönemde Meclis’te diğer partilerle birlikte hareket ederek güçlü bir muhalefete hazırlanıyor. CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, “TBMM’de iktidarın millete verdiği sözlerin yerine getirilmesi için hem Meclis Genel Kurulu’nda hem de dışarıda ciddi bir muhalefet anlayışı geliştireceğiz. Görülüyor ki, sadece CHP olarak değil ‘Ben bu iktidarın muhalefetiyim’ diyen her siyasi partinin Genel Kurul’da çok sağlam bir duruş sergilemesi gerekiyor. O yüzden önümüzdeki dönem MHP’nin de milli olmayan bu duruşa destek verişinin karşısında olacağız. MHP de bir an önce emperyalizmin çıkarlarına göre hareket eden iktidara destek vermekten vazgeçecek” dedi.