FIBA Europe Cup final ilk maçında yarın Almanya temsilcisi Chemnitz'e konuk olacak Bahçeşehir Koleji son antrenmanını tamamladı.

FIBA Europe Cup final ilk maçında Bahçeşehir Koleji, yarın TSİ 20.00'de deplasmanda Alman ekibi Chemnitz ile karşı karşıya gelecek. Karşılaşmanın son hazırlıklarını Chemnitz kentinde müsabakanın oynanacağı Messe Chemnitz Salonu’nda tamamlayan Bahçeşehir Koleji’nde başantrenör Dejan Radonjic ve oyunculardan Berkay Candan ile Muhammed Baygül, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

DEJAN RADONJIC: OYUN PLANIMIZA SADIK KALARAK MÜCADELE EDECEĞİZ

Yarınki karşılaşmada sert bir oyun beklediklerini ifade eden Bahçeşehir Koleji Başantrenörü Dejan Radonjic, “Öncelikle güzel iş yaptılar. Bundesliga’da lig boyunca güzel mücadele ettiler. Sadece 5 mağlubiyetleri var. Avrupa Kupası’nda da sadece 2 mağlubiyetleri var. Maç için her şeye hazırlıklı olmamız gerekiyor. Temas çok fazla olacak. O yüzden sert bir oyun bekliyoruz. Oyun planımıza sadık kalarak mücadele edeceğiz. Maç başı 10 top çalmamız var. Mücadelemizi arttırmamız gerekiyor. Önümüzdeki 40 dakikaya odaklanacağız” diye konuştu.

“ŞU AN ODAKLANDIĞIMIZ NOKTA YARINKİ MAÇIMIZ”

Ellerinden gelenin en iyisini yapacaklarını ifade eden Radonjic, “Tabii ki hepimiz için çok stresli bir durum. Elimizden geleni yapmaya çalışacağız. Sert bir oyun için hazır olmalıyız. Tabii ki bu ilk 40 dakika. İkinci 40 dakikada da önümüzdeki hafta evimizde olacak. Şu an odaklandığımız nokta yarınki maçımız. Yarınki maçtan sonra önümüzdeki hafta için çalışmalara başlayacağız” yorumlarında bulundu.

BERKAY CANDAN: KUPAYI EVİMİZDE KALDIRMAK İSTİYORUZ

Avantajı yakalamak istediklerini belirten Berkay Candan, “Almanya liginde ikinci sıradalar. İyi bir takıma karşı oynayacağız. İki ayaklı bir maç. Bu maçın ilk yarısını oynayacağız. İyi bir sonuç alıp, avantaj yakalayıp, kupayı evimizde kaldırmak istiyoruz” dedi.

MUHAMMED BAYGÜL: AVANTAJLI BİR SKORLA İSTANBUL'A DÖNMEK İSTİYORUZ

Chemnitz’in agresif bir takım olduğunu söyleyen Muhammed Baygül ise “Rakibimiz tempolu oynayan agresif bir takım. Zaten oynadıkları maçlardan bunu görebiliyoruz. Tempolu oynuyorlar. Karşımızda iyi bir takım var. Biz de bura göre hazırlandık. Yarın tahminimce dolu bir salon önünde sert ve tempolu bir rakibe karşı oynayacağız. İnşallah avantajlı bir skorla İstanbul'a dönmek istiyoruz” diyerek sözlerini noktaladı.